הורים לבוגרים

איך לדבר איתו? מתי היא תעשה עם עצמה משהו? מתי הוא כבר ימצא מישהי? הלוואי ויפסיקו לזלזל בי ויתחילו להעריך…
"בנים (וגם בנות) גידלתי ורוממתי והם פשעו בי.. "

נשמע מוכר?

בכל גיל אפשר לשפר את הקשר עם הילד/ה שלך

להיות הורים לבוגרים

מערכת היחסים עם ילדינו הבוגרים יכולה להיות מאתגרת. לפעמים הם עדיין גרים בבית, לפעמים כבר עזבו אבל הם תמיד הילדים שלנו ואנחנו רוצים את הטוב ביותר בשבילם.

אנחנו מביטים עליהם מהצד ורוצים לראות אותם מסודרים בחיים, מאושרים, מצליחים – אבל לא תמיד יודעים איך לגשת אליהם. המרחק בינינו גדול מדי או אולי קטן מדי, לפעמים הגבולות מטושטשים ולפעמים תהום פעורה בינינו.
מה עושים?
דבר ראשון – לא משלימים עם המצב.
תקשורת עם הילד ומערכת יחסים טובה ואוהבת בתוך המשפחה היא לא פריבילגיה ואסור לוותר עליה ולהרים ידיים, גם כשמדובר בבן או בבת בוגרים. יש מה לעשות!

משנים גישה

"אי־שפיות זה לעשות אותו דבר פעם אחר פעם ולצפות לתוצאות שונות"
אלברט איינשטיין

הניסיון שלי מראה כי כל קושי שאני כהורה חווה עם הילד שלי, מקורו בקושי פנימי שלי שמוקרן אלי מהילד. הילד שלנו מלמד אותנו שיעור על עצמנו – על מה חשוב לנו יותר ומה פחות. על הערכים שמנחים אותנו, על השאיפות שלנו – עבורו ועל המציאות, כפי שאנחנו רוצים לחוות אותה.
המקום שבו קשה לנו במיוחד עם הילד או עם הילדה, הוא המקום שבו יש לנו עניין בלתי פתור עם עצמנו. לכן, לפני שאנו מנסים לתקן את הבן (או את הבת), את חייו או את הבעיה שאנו מזהים אצלו, נפתור את הבעיה שלנו פנימה.
למה כדאי לנו לפעול כך?
כי אם נדע מה מפעיל אותנו, מדוע כל כך קשה לנו עם אותה נקודה, נוכל להגיע למערכת יחסים חדשה מול הילד.
מערכת יחסים שנקודת המוצא שלה אחרת לגמרי ולכן, היא תצליח במקום שבו כל דבר אחר נכשל. אם נפתור את הקשיים שלנו פנימה, נבין מדוע אנחנו מגיבים בעוצמה רבה כל כך לאותה מציאות מול הילד ונצליח לשנות את התגובה האוטומטית שלנו, המציאות שלנו תשתנה.
לגרום לשינוי מול הילד – בלי הילד!
זה היופי של הדרך. באמצעות עבודה עצמית, פנימית, כלים חדשים ותובנות אישיות, ניתן ליצור שינוי עצום
V-red    בדפוסי התנהגות,
V-red    בדינמיקה של תקשורת,
V-red    לתקן מערכות יחסים
V-red    ולשפר את איכות החיים בבית.

 
הילד הוא כלל לא חלק מהתהליך, למרות שהוא אחד הנהנים העיקריים ממנו.

 
משפחות רבות כבר חיות אחרת בעזרת הדרך, שאני מלמדת, המבוססת על מודעות, תקשורת ושינוי פנימי שמגיע מההורה ולא על "תיקון הילד".

 
זה עובד. משפחות רבות שליוויתי בעזרת הדרך הזאת מדווחות על שינוי של 180 מעלות בדפוסי ההתנהגות ובשיפור משמעותי של מערכות היחסים בתוך המשפחה. במיוחד כשמדובר בילדים בוגרים, לשיטה יש יתרון משמעותי ויכולת לשנות את המציאות.

 
זה יכול לקרות גם אצלך

לחצו להגדלה

לחצו להגדלה