שעת כדור הארץ? לא. שעת שיווק

שעת כדור הארץ? לא. שעת שיווק

להיות "ירוק" (אקולוגי) זאת דרך חיים לא רק סיסמא.

היום, ה- 22/4 מתקיימת בכפ"ס סגאת "שעת כדור הארץ".

אני קוראת לזה סגאה מכיוון שחיפשתי וחיפשתי ולא מצאתי שום דבר באמת אקולוגי וירוק בכל הנושא.

להיות ירוק משמעותו לחיות באורח חיים צנוע או לפחות לקנות רק מה שאתה צריך ולא להיות חלק מתרבות הצריכה העולמית, שרוכשת "כי אפשר" וכי "בא לי" ולא כי "אני צריך".world-earth-day1
להיות ירוק משמעותו למחזר הכל ולאו דווקא בפחי האשפה למיחזור (שרק בשביל הידע הכללי, השינוע שלהם כבר הופך אותם ללא כל כך ירוקים).
להיות ירוק משמעותו לצרוך פחות מהכל
להיות ירוק משמעותו להיות ענוו במעשיך, במילותיך ובחייך
להיות ירוק משמעותו לדבר בדרך ארץ ולא להיות וולגרי בדיבור (הן בטון והן בבחירת המילים)

אולי שעה אחת של החשכת העיר כפ"ס (או כל עיר אחרת לעניין זה) מעלה את מודעות הציבור לחיסכון באנרגיה ולשמירה על כדור הארץ, אך כאשר היא מלווה בפרסום בדף כרומו לכל תלמיד (העצים לא חשובים?), בפעילויות דוכנים (צריכה מוגברת ומיותרת כבר אמרנו?), במופע מרכזי (על ענווה ובזבוז כספי ציבור כבר דיברנו?) אני בספק.

כפ"ס מתיימרת להיות ירוקה, בית החינוך שבו לומד בני רוצה להיות בית חינוך ירוק ואני גם שואפת להיות ירוקה בחיי ולכן אני לומדת מה זה ירוק באמת, איך חיים חיים אקולוגיים ומה המשמעויות האמיתיות של זה.
לכן אני יודעת, שמתן הפלייר לבן שלי הוא פגיעה בוטה ברעיון האקולוגי.
שעת כדור הארץ, לטעמי, היא רעיון מקסים, ובפעם הראשונה גם כיביתי את האור. מאז שנחשפתי לכל הסאגה הבלתי ירוקה בעליל שכרוכה בשעה הזאת (האם כיבוי כל אורות העיר לשעה אחת מכסים את בזבוז הכסף האסטרונומי שנוצר כתוצאה מהפרסום של האירוע?) אני מוותרת עליה. מעדיפה להכניס לחיי את מה שאני מסוגלת להכיל מבחינה אקולוגית ולא להתהדר בנוצות שאין לי.

ודרך אגב, עוד נקודה למחשבה. לפני מספר ימים חגגנו את יום העצמאות. מופע הזיקוקים היה מרהיב! הידעתם שזיקוקי דינור פוגעים באוזון ומהווים נזק אקולוגי? (אה כן, הם גם עולים הרבה כסף….)
נו, אז בואו תאמרו לי נכבדי כפר סבא וקוראי היקרים- מה כאן באמת אקולוגי בשעה האומללה הזו?

No Comments

Post A Comment