מה בסה"כ אני רוצה ממנה??

מה בסה"כ אני רוצה ממנה??

דנה מתיישבת על הכיסא ואומרת: "מה בסה"כ אני מבקשת? שפעם, רק פעם אחת בשבוע היא תתקשר אלי ותשאל אותי לשלומי ותבדוק אם אני צריכה עזרה. פעם בשבוע, לא יותר וגם זה לא קורה".

"קשה לי המירוץ הזה. גם משרה מלאה, גם הילדים והטיפול במאור וגם כשיוגב נמצא כל הזמן בעבודה שלו. לא יכולה יותר"

היא קורסת לנגד עיני.

"ומה בסה"כ אני רוצה? שאמא שלי תתקשר אלי פעם בשבוע? מה כל כך קשה בזה???".

אני עוצרת אותה. אנחנו מתחילות טיפול. אני שואלת אותה איפה היא חשה את זה (את ה"אני רוצה שאמא תתקשר אלי פעם בשבוע")? עולים רגשות של כעס Oh my God!ואכזבה. אני שאולת שוב, מה התחושה? "כיווץ בבית החזה" היא עונה.

אנחנו עובדות עם התחושה.

אחרי חצי שעה של עבודה, כשהתחושה כל הזמן התחלפה- התרחבה והתכווצה, הפכה לנעימה ואח"כ מעיקה, עברה לבטן ו חזרה לבית החזה ועוד.

משהו בפניה של דנה משתנה.

למעשה, בפגישה עסקנו בצורך של דנה שאמא שלה תראה אותה. תראה את הקושי שהיא נמצאת בו. זאת הפעם השלישית שדנה מוכנה לגעת בכאב של "לא רואים אותי". בפעם הראשונה זה היה ביום ההולדת שלה, שבו היא הרגישה שלאף אחד לא אכפת, בפעם השנייה זה היה מול יוגב, הבעל שלה, שהבין את הצורך שלה בקניית אוטו אחר (כי לאוטו שלה פשוט לא נכנסים 3 כיסאות של ילדים), אבל לא היה מוכן לעשות עבור זה כלום וכן, הוא הבין אבל התעלם ופשוט לא ראה אותה. ובפעם השלישית, כלומר במפגש האחרון- זה היה מול אמא שלה.

הנושא של "לא רואים אותי" טמון עמוק בחוויות הילדות של דנה ובחצי שנה האחרונה, הוא בא לידי ביטוי יותר ויותר בפגישות בינינו (לא תמיד מטופל, אבל כן נאמר).

בחצי שנה האחרונה, קרה דבר נוסף בחייה של דנה: ליאור, בנה הבכור, בן ה- 6, התחיל להתנהג בצורה שדורשת תשומת לב הולכת וגוברת- מתחצף, "עושה דווקא", רץ לכביש בכוונה ומחפש בעוצמה הולכת וגדלה (וגם מפחידה) את תשומת הלב של דנה ושל יוגב.

בסוף המפגש האחרון שלנו, שבו דנה דיברה על אמא שלה שלא רואה אותה, דיברתי עם דנה על הדמיון בינה ובין ליאור. "תראי", אמרתי לה, "מאז שהנושא של "לא רואים אותי" צף ועלה כאן בקליניקה, ליאור דורש ממך תשומת לב גדולה יותר. הוא מביט בך געיניים בזיק של שובבות ומחכה לתגובה שלך. הוא בעצם שואל אותך: " אמא, את רואה אותי?".

דנה הקשיבה- החוטים והקשרים פתאום התחברו מחדש. היא הזדהתה עם מה שאמרתי לה.

אחרי שבוע היא התקשרה אלי לספר לי שההתנהגות של ליאור השתפרה ב- 50% כבר אחרי המפגש בניינו.

לראות אותי = לראות את הילד שלי.

No Comments

Post A Comment