מאיפה מתחיל השינוי?

מאיפה מתחיל השינוי?

"אני רוצה להשתנות כדי ללמד את הילדים משהו אחר"

זאת, אולי, נשמעת סיבה ראויה להשתנות. אין ספק, שהיא מעמידה אותנו בעמדת ההורה המושיע ("אני אציל את ילדי"), אבל, להשתנות בשביל הילדים או בגלל הילדים, זאת לא הדרך. כשאנחנו בוחרים לצעוד בנתיב של ההתפתחות האישית, בנתיב של הריפוי הנפשי-מנטאלי-רוחני-גופני, השינוי היחיד שיגיע, הוא השינוי שאעשה עבור עצמי.

כל עוד אנסה להשתנות בשביל או למען האחר לא אצליח.

כל עוד ארצה להשתנות בשביל או למען האחר, אני משדרת לאותו אחר שאני פחות חשובה ממנו, שאני הקורבן, שהוא יודע ואני לא וככה כולם מפסידים.

גם אני וגם ה"אחר".

 ב"הורות מודעת", כשאני מדברת על "אפקט המראה", כל קושי שיש לי עם ילדי, משקף לי את הקושי שלי עם עצמי, אז אני כן מדברת ועוסקת בלמידה מתוך הקושי. בהתבוננות על הקושי כהזדמנות לצמיחה ובשינוי, שאותה צמיחה תעשה לי וגם לקשר שלי עם ילדי.

ויחד עם זאת, הרצון לבצע שינוי באותו מקום שיש לי קושי, צריך להיות "אגואיסטי". אני מבצעת את השינוי כי לי נמאס להיות במקום הזה. כי לי נמאס להיות כזאת (מבולגנת, לא החלטית, לא דייקנית- השלימו את החסר….) ולא כי אני רוצה לשמש דוגמא ומופת לאחר.

במקום, שבו האחר נכנס לתוך עולמנו ההתפתחותי, כמניע לשינוי, על פי רוב, השינוי לא יקרה. במקום, שבו, לי נמאס מחיי כפי שהם, אני רוצה בשינוי, הסיכוי של השינוי לקרות גדול יותר.

רוצים לשמש דוגמא ומופת לילדים שלכם?

התמקדו בעצמכם, בקשיים שלכם, בדברים שאתם לא אוהבים בחיים שלכם ורוצים לשנות, בטוב שאתם, בפלא שהינכם.  התמקדו בעצמכם, תנו לעצמכם ומתוך כך, מתוך הילדים שלכם ירוויחו המון!

גם אתכם כפי שהינכם וגם את עצמם כפי שהינם.

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.