להסתכל במראה

להסתכל במראה

להסתכל במראה

כמה פעמים ביום אתם מסתכלים במראה?

לפני שהפכתם להורים, אני מאמינה שהסתכלתם בבוקר כשצחצחתם שיניים ובעבודה, כשהלכתם לשירותים, וגם אז, הייתה זו הצצה חטופה למראה הפיזי הנגלה לעיניכם (תרצו או לא תרצו).

אולם, מאז שהפכתם להורים, אתם (תרצו או לא תרצו), מסתכלים במראה כל הזמן.

זה מתחיל עוד בבית החולים עם השאלה "למי הוא דומה". הדמיון הפיזי מהווה מראה תמימה ויפה למי שאנחנו או למי שהיינו לפני המון שנים…

זה ממשיך עם ההערות של הסבתות: "גם אתה היית (או לא היית) כזה.." ומתחזק ככל שהתינוק שמולך הולך וצובר לו אישיות משל עצמו, אופי משל עצמו mirrorוחוזקות וחולשות משל עצמו (שבדר"כ מאוד דומים לחוזקות ולחולשות שלך או של בן/ת הזוג).

ואז, כל מבט, כל אינטראקציה, כל מפגש זה אתה והמראה שלך.

ולהבדיל מהמראה שבשירותים, שבמקסימום מראה עוד קמט, שערה לבנה, או נקודה שחורה על האף, דברים שאיתם אנחנו יכולים להשלים או לשנות בטיפול קוסמטי פשוט, המראה הקטנה הזאת, שניצבת מולנו, מלמדת אותנו מי אנחנו באמת.

כי בילד הזה, שממולנו גלומים יחדיו הדברים שאנחנו אוהבים ולא אוהבים בעצמנו.

וכשהילד הזה מספר לנו את סיפור חייו ואנו רואים לנגד עינינו את סיפור חיינו, המראה הזאת קשה. זהו לא קמט. זהו פצע, שגם אם הגליד, עדיין נותרה ממנו צלקת. ועומק הצלקת ישפיע על התגובה לסיפור המראה.

כשאנחנו עומדים מול המראה שבמקלחת, ולא אוהבים את מה שאנחנו רואים, אנו מוצאים את הדרכים לטפל במה שאנחנו רואים: מורחים קרמים, מייק-אפ, הולכים למומחה, מבקרים קוסמטיקאית בתדירות מסוימת ועוד. או- מתעלמים.

השיטה שאני הכי אוהבת מבין אלו, היא ההליכה לקוסמטיקאית והשימוש בעצותיה ובקרמים שלה.

גם כשאנחנו עומדים מול המראה הקטנה שלנו (בן/ת שנתיים, 4, 12, 18, 25 וכו') ולא אוהבים את מה שאנחנו רואים, אנחנו יכולים לבחור דרכים שונות לטפל בבעיה: אנחנו יכולים למרוח ("לא קרה כלום- אל תבכה/י"), לשים מייק- אפ ("את/ה כבר גדול/ה"), לשלוח את הילד למומחה (כי "הוא לא בסדר") וכמובן- להתעלם.

גם בהורות שלנו ובהתמודדות שלנו עם הילדים, השיטה שאני מאוד אוהבת, היא שיטת הקוסמטיקאית: ללכת למטפל שמבין בהורות, עוסק בזה, חי את זה ושאנחנו מתחברים אליו. לקבל ממנו כלים וליישם אותם.

המראה שממולנו תשתנה רק אם אנחנו נשתנה.

בהצלחה

יעל

No Comments

Post A Comment