ייעוץ זוגי

המומחיות שלנו השקט הנפשי שלכם
הירשמו עוד היום וניפגש

תחושת ניכור, תקשורת רעילה וקשיים הקשורים לחיי היום יום יכולים לדחוף כל זוג לקצה – גם זוגות שנמצאים יחד שנים רבות. לעיתים קרובות המעגל ממשיך את עצמו באופן טבעי והחיים יחד הופכים קשים יותר ויותר, זהו בדיוק הרגע בו כדאי לפנות לייעוץ זוגי. הייעוץ הזוגי הוא תהליך בו זוג מבקש עזרה מאנשי מקצוע מיומנים שיכולים לסייע להם לשפר את התקשורת, למצוא דרכים חדשות לפתרון קשיים ולבנות יחסים בריאים ותומכים.

 

כיצד נראה תהליך של ייעוץ זוגי?

תהליך הייעוץ הזוגי מתמקד בשלבים השונים של היחסים תוך שהוא מספק מסגרת בטוחה לבני הזוג לחשוב, לשתף וללמוד יחד כיצד לשפר את היחסים שלהם. הדבר נעשה בשיתוף פעולה, תוך אספקת כלים וטכניקות לתקשורת יעילה ולטיפוח יחסים בריאים. בני הזוג משתפים את האתגרים איתם הם מתמודדים ואת הציפיות שלהם ממערכת היחסים.

במהלך הייעוץ הזוגי, אנשי מקצוע יכולים לעזור לזוג לזהות את התהליכים שגורמים לקושי במערכת היחסים, הם יכולים לספק פתרונות ואסטרטגיות לתקשורת מוצלחת, לגייס את היכולות הייעודיות של כל אחד מבני הזוג ולעזור להם לשפר את השפעתם החיובית על היחסים. למעשה ייעוץ זוגי הוא לימוד מיומנויות שונות להתמודדות עם אתגרי מערכת היחסים, כאשר התמיכה והליווי האישי מסייעים לעשות זאת באופן ממוקד בתוך התהליך, וכמובן בהקפדה שאף אחד מהצדדים לא יפגע.

 

מתי פונים לייעוץ זוגי?

לא מעט בני זוג מתחבטים בשאלה מהו הזמן המתאים ביותר לייעוץ. ראשית, צריך ששני הצדדים ישתפו פעולה, לכן מומלץ להעלות את הרעיון ולבחון את תגובת הצד השני אליה. שנית, הזוג לא צריך להיכנס למצב של כאוס, הוא יכול לעשות זאת מבעוד מועד כדי למנוע אותו.

עם זאת, המציאות מלמדת אותנו שלעיתים קרובות הפניה לטיפול הזוגי תהיה בסמוך לאירוע משמעותי שהשפיע על בני הזוג, או כאשר הזוגיות נמצא על סף פירוק.

מומלץ לפנות לטיפול זוגי במקרים הבאים:

  • אם קיים קושי בתקשורת הזוגית ואם קיים חוסר הבנה בסיסי שמונע מהזוג להתקדם במערכת היחסים.
  • אם הזוג נמצא בהתמודדות מתמדת עם מתחים רגשיים שונים או קשיים בשל טראומות עבר הקשורים לאירועים משמעותיים בחיים, למשל חוויות טראומטיות, שינוי גדול או אובדן.
  • כשמערכת היחסים לא מתקדמת ונמצאת במעין מעגל קסמים של הרס.
  • כשעולים מתחים שונים בהקמת המשפחה, בגידול הילדים או בהתמודדות עם האחריות הגדולה כמו גם הפער בין בני הזוג בנושאים הללו.
  • כשיש צורך להתמודד עם מצב משברי, למשל מחלה, אובדן, התמודדות אישית ומורכבת בעבודה, התמודדות עם משבר בחיים, למשל תאונה או קושי כלכלי פתאומי וגדול.

בנוסף לכל אלו, אם אנשים מרגישים שאין להם תמיכה מבני הזוג שלהם, אם הם חשים בדידות, שהם לא מצליחים לפתור את הבעיות עם בני הזוג, מומלץ לפנות לטיפול זוגי. כמובן שצריך את שיתוף הפעולה של שני הצדדים ורצוי שהדבר יעשה ממקום טוב ולא ממקום של אולטימטום על מערכת היחסים. כדאי לזכור – מטרת הטיפול היא לתת מענה אישי עבור הסיכוי למערכת היחסים. צריך להיות רצון טוב של שני הצדדים לפתוח את הדברים ולדבר עליהם בכנות, ועל בני הזוג לבוא עם כוונות כנות להצלחת הטיפול הזוגי.

עוד לא השארתם פרטים? התכתבו איתנו

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

ירידה במשקל
בחינת יחסי הגומלין המורכבים בין עודף משקל לבריאות נפשית: בדיקה הוליסטית של גורמים סיבתיים ותרופות

השמנת יתר ובריאות נפשית הפכו לדאגות מרכזיות לבריאות הציבור ברחבי העולם. מאמר זה נועד לספק ניתוח מקיף של הקשר המורכב בין עודף משקל לקשיים נפשיים. על ידי בחינת הגורמים הסיבתיים והתרופות האפשריות, נשפוך אור על יחסי הגומלין המורכבים בין שתי התופעות הללו.

למאמר המלא >>
טיפול בכאבים
מהפכה בטיפול בכאבים: גישות חדשות בחדר טיפול שישנו את חייכם

דמיינו עולם שבו הכאב כבר לא מכתיב את קצב חייכם, שבו טיפולים חדשניים הופכים לחישות של אי נוחות להדים של הקלה. החיפוש אחר ניהול כאב יעיל היה מרדף בלתי פוסק לאורך ההיסטוריה, מונע על ידי תשוקה מולדת להשיב לעצמנו את השמחה שהכאב לעתים קרובות כל כך גונב. בפתחה של עידן חדש של פלאים רפואיים, מתחוללת בשקט מהפכה במסדרונות המקודשים של חדרי הטיפולים ברחבי הארץ. מהפכה זו נושאת הבטחה לטיפולים משני חיים, שבהם הד ההתקדמות מהדהד עם פוטנציאל להגדיר מחדש את עצם הבנתנו את הטיפול בכאב.

למאמר המלא >>
אב מצייר יחד עם שני הבנות שלו
למה חשוב לבחור מדריכת הורים מומלצת

הורות היא מסע מלא בשמחה, אתגרים ואינספור שאלות. בין אם אתה הורה בפעם הראשונה או שיש לך מספר ילדים, מדריך הורים אמין יכול להיות מציל חיים. במאמר זה, נסקור את למה כדאי לבחור מדריכת הורים מומלצת שתוכל לסייע לכם לנווט בעולם הסבוך של הורות בקלות.

למאמר המלא >>
קורס הדרכת הורים
הדרכת הורים חרדת נטישה – טיפים להתמודדות

כהורים, אחת האחריות הגדולה ביותר שלנו היא להבטיח את הרווחה הרגשית של ילדינו. אתגר נפוץ אחד שילדים רבים מתמודדים איתו הוא חרדת נטישה, שיכולה להיות לה השפעות ארוכות טווח על התפתחותם הכללית ומערכות היחסים. למרבה המזל, עם ההכשרה והתמיכה ההורית הנכונים, נוכל לעזור לילדינו להתגבר על החרדה הזו ולגדול לאנשים בעלי ביטחון עצמי.

למאמר המלא >>

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!