חרדות ופחדים? לא אצלי!

חרדות ופחדים? לא אצלי!

חרדות ופחדים? לא אצלי!

הכל התחיל לפני כ- 3 שנים. בני הגדול (אז בן 3) שהה אצל סבתא שלו והיא הקריאה לו סיפור מקסים על נחש ששמו קריקטור. בסיפור מופיע גנב, שפרץ לדירה וקריקטור עזר לתפוס אותו.
מאז, הבן שלי מפחד מגנבים. פחד, שלאחרונה הלך והקצין.
לימדתי אותו הגנות, לימדתי אותו להגיד "שמע ישראל" ושום דבר לא השפיע (לפחות לא באופן מהותי ומתמשך).

לפני כחודשיים, הלכתי ללמוד שיטה טיפולית שנקראית EFT. ב- EFT יש תהליך ספציפי לטיפול בחרדות. החלטתי שאני מנסה את השיטה על הבן שלי.shy-child_istock_000005429687xsmall-300x199
לילה אחד, לפני השינה, בזמן שבני דיבר על הפחד שלו מגנבים (אולי הם יכנסו דרך חלון המקלחת, דרך הסורגים וכו'), שאלתי אותו אם הוא רוצה שנעשה טיפול בפחד באמצעות EFT.
הוא הסכים.
עשינו טיפול של כ- 20 דקות, ומאז לא עלה נושא הגנבים אפילו לא פעם אחת.

איכות חייהם של כל כך הרבה ילדים נפגמת בגלל הפחדים שלהם ופוגמת גם באיכות החיים של ההורים שלהם. השינוי, שמתחולל בעקבות הריפוי הוא מדהים!
וזה בדיוק מה שקרה לרונית ולשיר (שמות בדויים). שיר, בת 6.5, מפחדת מעכבישים. מעבר לעובדה שהיא הופכת להיסטרית בכל פעם שהיא רואה עכבישים, היא גם חולמת עליהם בלילה ומעירה את אמא שלה, רונית. רונית החליטה לשים לזה סוף.
שיר ורונית, הגיעו אלי לפגישה. בתחילת הפגישה, כששיר התבקשה לדרג את הפחד שלה מעכבישים, הוא היה הכי גבוה שאפשר (10 בסקאלה של 0-10). בסוף הפגישה, שכללה שילוב של תמציות תדרים לאיזון הצ'אקרות ו- EFT, הפחד היה- 0. גם תמונות של עכבישים, שהראיתי לה (והגעילו אפילו אותי) לא הפחידו אותה.
מאז, שיר לא חולמת על עכבישים ולא מתעוררת באמצע הלילה. גם היא וגם אמא שלה ישנות יותר טוב. בנוסף, כשיצא לה לראות עכביש, היא לא נבהלה ולא נכנסה להיסטריה. היא פנתה בעדינות אל אחיה הגדול וביקשה ממנו שיטפל בעכביש ואח"כ סיפרה את זה לאמא שלה כדרך אגב.

לכולנו יש פחדים וחרדות. אני, אישית, החלטתי ללכת ללמוד EFT אחרי שבפגישה טיפולית של 40 דקות, המטפל שהלכתי אליו הוריד לי את החרדות שהיו לי מעמידה מול מצלמה מ- 10 ל-0.

כאשר רמת החרדה מופחתת/ נעלמת אנחנו חוזרים לחיות באיכות חיים.

No Comments

Post A Comment