הכנה למבחן מחוננים

המומחיות שלנו השקט הנפשי שלכם
הירשמו עוד היום וניפגש

הכנה למבחן מחוננים יכולה להיות מאתגרת. אבל על ידי ביצוע השלבים האלה אפשר להבטיח שתהיו מוכנים היטב ומוכנים לגשת למבחן.

1) דעו איזה סוג של מבחן מחוננים תעברו.

2) קח את הזמן כדי ללמוד על הכישורים והיכולות .

3) גלו כיצד הכישורים והיכולות שלכם תואמות את הדרישות של מבחן המחוננים.

4) למדו למבחן כמה שיותר בכדי שתגיעו אחרי תרגול רב.

חשוב לוודא שאתם מוכנים למבחני מחוננים. לשם כך, תצטרכו לוודא שיש לכם הבנה טובה של החומר ולתרגל את שאלות המבחן.

כאשר אתם מתכוננים למבחן מחוננים, חשוב לוודא שאתם לומדים את החומר בצורה שתועיל ביותר למבחן שלכם. זה אומר שלא כדאי ללמוד רק את החומר באותו אופן שבו תלמדו לכל מבחן אחר. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לגשת למבחני תרגול וחידונים על החומר. זה יעזור להכין אותך למה לצפות במבחן האמיתי, שיכול להיות שונה מאוד ממה שמצופה במבחן רגיל.

מה חשוב לדעת על מבחני מחוננים

מבחני מחוננים נועדו לזהות תלמידים בעלי מחוננים. המבחנים אינם מיועדים לאבחון לקות למידה או הפרעה מסוג אחר.

מבחן המחוננים הנפוץ ביותר הוא קנה המידה של Wechsler Intelligence for Children או WISC-IV. ניתן להשתמש בבדיקה זו כבר בגיל שנתיים, אך היא ניתנת בדרך כלל בסביבות גיל שש ושוב בגיל אחת עשרה.

מבחני מחוננים אינם הדרך היחידה לזהות ילדים מחוננים.

ישנן דרכים רבות ושונות לזהות ילדים מחוננים. חשוב לדעת שאין בדיקה אחת שיכולה לספק מדידה מדויקת של אינטליגנציה.

ילדים מחוננים מצטיינים לעיתים קרובות באחד או יותר מתחומי חייהם, אך הם עשויים להתקשות גם בתחומים אחרים.

מבחני מחוננים נועדו לזהות ילדים המגלים יכולת אינטלקטואלית ברמה גבוהה. הם ניתנים לילדים בין הגילאים 5 עד 18.

ישנם מבחני מחוננים רבים שניתן לערוך על ידי הורים או מורים, אך אין להסתמך עליהם כאינדיקטור היחיד לזיהוי מחוננות אצל ילדים.

דרכים לזיהוי ילדים מחוננים

תהליך זיהוי ילדים מחוננים אינו משימה קלה. ישנן שיטות רבות ושונות שניתן להשתמש בהן לזיהוי ילדים מחוננים. חשוב לדעת מהן השיטות הללו כדי שתוכל להשתמש בהן כדי לגלות אם ילדך עשוי להיות מחונן.

השיטה הראשונה היא התבוננות בלתי רשמית בהתנהגות של ילד. זה כולל התבוננות בתחומי העניין של הילד, סגנון הלמידה וכישוריו החברתיים. השיטה השנייה היא מבחן ה-IQ הבלתי פורמלי. זה כולל ביצוע מבחן על מנת לראות עד כמה הם מצליחים בו והשוואת הציון שלהם עם ילדים אחרים שעברו את אותו מבחן על מנת לקבוע אם הם מחוננים או לא. השיטה השלישית היא הערכת מנת משכל רשמית הכוללת ביצוע מבחן מנת משכל פורמלי ופירוש הציונים שלהם על סמך נורמות לילדים מחוננים על מנת לקבוע אם הם מחוננים או לא.

 

עוד לא השארתם פרטים? התכתבו איתנו

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים כבר עכשיו ונחזור אליכם הכי מהר שנוכל!

ירידה במשקל
בחינת יחסי הגומלין המורכבים בין עודף משקל לבריאות נפשית: בדיקה הוליסטית של גורמים סיבתיים ותרופות

השמנת יתר ובריאות נפשית הפכו לדאגות מרכזיות לבריאות הציבור ברחבי העולם. מאמר זה נועד לספק ניתוח מקיף של הקשר המורכב בין עודף משקל לקשיים נפשיים. על ידי בחינת הגורמים הסיבתיים והתרופות האפשריות, נשפוך אור על יחסי הגומלין המורכבים בין שתי התופעות הללו.

למאמר המלא >>
טיפול בכאבים
מהפכה בטיפול בכאבים: גישות חדשות בחדר טיפול שישנו את חייכם

דמיינו עולם שבו הכאב כבר לא מכתיב את קצב חייכם, שבו טיפולים חדשניים הופכים לחישות של אי נוחות להדים של הקלה. החיפוש אחר ניהול כאב יעיל היה מרדף בלתי פוסק לאורך ההיסטוריה, מונע על ידי תשוקה מולדת להשיב לעצמנו את השמחה שהכאב לעתים קרובות כל כך גונב. בפתחה של עידן חדש של פלאים רפואיים, מתחוללת בשקט מהפכה במסדרונות המקודשים של חדרי הטיפולים ברחבי הארץ. מהפכה זו נושאת הבטחה לטיפולים משני חיים, שבהם הד ההתקדמות מהדהד עם פוטנציאל להגדיר מחדש את עצם הבנתנו את הטיפול בכאב.

למאמר המלא >>
אב מצייר יחד עם שני הבנות שלו
למה חשוב לבחור מדריכת הורים מומלצת

הורות היא מסע מלא בשמחה, אתגרים ואינספור שאלות. בין אם אתה הורה בפעם הראשונה או שיש לך מספר ילדים, מדריך הורים אמין יכול להיות מציל חיים. במאמר זה, נסקור את למה כדאי לבחור מדריכת הורים מומלצת שתוכל לסייע לכם לנווט בעולם הסבוך של הורות בקלות.

למאמר המלא >>
קורס הדרכת הורים
הדרכת הורים חרדת נטישה – טיפים להתמודדות

כהורים, אחת האחריות הגדולה ביותר שלנו היא להבטיח את הרווחה הרגשית של ילדינו. אתגר נפוץ אחד שילדים רבים מתמודדים איתו הוא חרדת נטישה, שיכולה להיות לה השפעות ארוכות טווח על התפתחותם הכללית ומערכות היחסים. למרבה המזל, עם ההכשרה והתמיכה ההורית הנכונים, נוכל לעזור לילדינו להתגבר על החרדה הזו ולגדול לאנשים בעלי ביטחון עצמי.

למאמר המלא >>

רוצים מידע נוסף או הצעת מחיר משתלמת?

הכניסו את הפרטים שלכם בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם האפשרי!